Мешканці Прикарпаття переплачують за електроенергію, – ЗМІ | Версії | новини та розслідування

Результат пошуку зображень за запитом "електроенергія" Об этом сообщает vestniki.in.ua со ссылкой на СМИ.Як стверджує редактор антикорупційного сайту “Наші гроші” Юрій Ніколов, основним виробником електроенергії для енергоострову є ДТЕК (95%), але окрім виробітку є можливість постачання імпортної електроенергії з території Європи, що могло б збити ціни для Бурштинського острова, передає Zaxid.net.


Основним імпортером також є група ДТЕК, яка контролює близько 70% усього імпорту з напрямку Словаччини. Але імпорт з невідомих причин відбувається далеко не в повному обсязі: у серпні група Ахметова використала квоту на імпорт всього на – 32%, у вересні – на 25%. Хоча решта вісім фірм, що займаються сумарно 30% імпорту, використовують свої квоти на 90-100%.


Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус також переконаний, що ДТЕК блокує конкуренцію, тобто не дає можливість іншим трейдерам імпортувати дешевшу електроенергію із Словаччини в Україну. Це робиться для того, щоб мати можливість спалювати більше свого дешевого вугілля та отримувати надприбутки у рамках вертикальної інтеграції –монопольне становище ДТЕК дає такі можливості.


Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/meshkantsi-prikarpattya-pereplachuyut-za-elektroenergiyu-zmi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя